Základní škola Žlutý trpaslík

Aktuálně:
Už se nám to rýsuje :) V nově vznikající ZŠ Žlutý trpaslík chceme mít heterogenní třídy a proto můžeme přijmout ještě několik málo dětí, ale jen do konkrétních ročníků. V případě zájmu nás kontaktujte co nejdříve.Od září 2024 přivítáme nové zvídavé žáky ve vznikající základní škole Žlutý trpaslík v Unhošti.


Již několik let uvažujeme o možnosti vzdělávat děti také v běžné (tzv. „neparagrafové“) škole. Zájem o to dlouhodobě projevují i rodiče. Zdá se, že si tento náš sen budeme moci brzy začít plnit. V tuto chvíli začínáme doplňovat náš tým novými pedagogy a pedagožkami. A začneme přijímat děti.

Chtěli bychom zahájit již s novým školním rokem, ale ještě nám chybí několik důležitých úkonů (nejen administrativních).

A proč zrovna „Žlutý trpaslík“?


Je to označení, které se někdy používá pro hvězdy hlavní posloupnosti spektrální třídy G, mezi které se velikostí a hmotností řadí i Slunce. Název nejen že odkazuje ke konstruktivistickému pojetí výuky a vzbuzuje zvědavost dětí i dospělých, ale souvislostí se zkráceným názvem zřizovatele („Slunce“) také odkazuje ke světu, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí.

Pro které žáky bude Žlutý trpaslík vhodný?

Uvítáme všechny holky a kluky! Těšíme se nejen na ty, kteří se nebojí výzev, chtějí se učit o různých věcech ve světě okolo nás, o druhých a taky o sobě samotných, chtějí se zlepšovat ve všem, co dělají, nemají strach chybovat a zvládnou spolupracovat v malém kolektivu. Ty ostatní to naučíme!
Výuka bude probíhat plně v souladu s rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání (RVP ZV) přímo v budově naší školy v Unhošti.
Plánujeme otevřít smíšenou třídu prvního stupně a zároveň 6. a 7. třídu stupně druhého. (Příští rok se škola rozšíří o 8. a napřesrok i o 9. třídu.) Počítáme s malými třídami či skupinami a počítáme s propojováním některých aktivit i s ostatními dětmi ve Slunci. Jsme přesvědčení, že náš způsob vzdělávání je přínosný naprosto pro všechny.

Měsíční školné předpokládáme ve výši 4.000,- Kč.

Plány máme velké a určitě se tak nebudeme příští školní rok nudit. Držte nám tedy palce!

Pokud byste se rádi stali součástí týmu školy Slunce a podíleli se na zrodu Žlutého trpaslíka, ozvěte se nám.
Bližší informace najdete v inzerátech: učitel/ka 1. stupně a učitel/ka 2. stupně.