SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Přednáška klinické logopedky
Pátek, 09 Únor 2018 09:45

Speciálně pedagogické centrum a pedagogicko-psychologická poradna Slunce pořádala 6. února 2018 přednášku na téma Dítě s vývojovou dysfázií, kterou vedla klinická logopedka Mgr. Dana Šálová. Výklad paní logopedky si přišli poslechnout nejen pedagogičtí pracovníci Slunce, ale také přijeli učitelé z okolních mateřských a základních škol. Máme radost, že o cyklus našich odborných seminářů, které pořádá naše SPC-PPP, je zájem a přináší nové informace těm, kteří v oblasti vzdělávání pracují.

 
Školky navštívil sokolník
Pátek, 09 Únor 2018 09:18

V pátek 2. února navštívil naše školky v Kyšicích a Horním Bezděkově sokolník pan Zdeněk Burghauser se svými zvířaty. Děti si je tak mohly zblízka prohlédnout a ti odvážní i pohladit a pomazlit. Pan sokolník měl připravenou poučnou a zábavnou přednášku, během které nám předvedl například orla skalního, dva druhy papoušků, sovu pálenou nebo králíka Pečínku. Také jsme si prohlédli menší ptáčky a krásně nám zazpíval slavík. Na závěr nám pan sokolník předvedl několik kouzelnických triků.


 
První minikonference školy Slunce
Pátek, 02 Únor 2018 16:39

Pololetní prázdniny, které připadly na 2. února 2018, jsme ve škole Slunce využili k uspořádání minikonference. Té se zúčastnili téměř všichni pedagogičtí pracovníci školy. Z předem zaslaných abstraktů jednotlivých příspěvků komise vybrala témata, která pak byla na konferenci prezentována. Cílem dne bylo sdílet informace a novinky v pedagogice a psychologii, vzdělávat se, prohlubovat vědomosti a předávat zkušenosti a také se pobavit. Máme za to, že jsme náš cíl naplnili a den se povedl. Za skvělé občerstvení během celé akce děkujeme chráněné kavárně a pekárně Slunce.


 
Volné pracovní místo
Čtvrtek, 01 Únor 2018 08:29
Do našeho slunečního kolektivu hledáme pracovníka/ci v sociálních službách. Bližší informace najdete zde: http://bit.ly/2GDAAmj
 
Vzpomínka na Olgu Havlovou
Pondělí, 29 Leden 2018 09:20

V sobotu 27. ledna 2018 uplynulo 22 let od úmrtí Olgy Havlové, první manželky prezidenta Václava Havla a zakladatelky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. My jsme na paní Olgu zavzpomínali na poradě Centra služeb Slunce všem, kde o ní povyprávěla ředitelka Blanka Dvořáková. "Paní Olga pro nás znamenala mnoho, společně s námi otevírala v září 1991 školu Slunce ve Stochově. Neohlášeně potom za námi přijela ještě několikrát, vypili jsme společně kávu, prošla se mezi dětmi a se všemi si popovídala. Hezký vztah si vytvořila k dětem s mentálním postižením, vždy ji potěšily jejich kresby, zazpívala si s nimi, rozuměla jim. Byla pro nás morální oporou, zvláště v začátcích, které nebyly vůbec snadné. Obdivovali jsme ji, nejvíce pro její skromnost a opravdovost. Měli jsme ji rádi." Také v Domově dobré vůle na Nouzově za paní Olgu zapálili svíčku a věnovali jí vzpomínku.


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 123