SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Listopadové Pečení pro dobrou věc
Sobota, 14 Listopad 2020 19:17

Po pauze Vás opět zveme na charitativní Pečení pro dobrou věc, které se v komornější formě a za dodržení vyhlášených pravidel pro bezpečný nákup uskuteční ve středu 18. listopadu před Kavárnou Slunce v Unhošti. Kromě našich skvělých koláčů a škvarkových placek nebudou chybět už očekávané adventní věnce. Budete-li mít ve středu cestu okolo, stavte se. Těšíme se na Vás!

 
Zemřela Katka Grunclová
Čtvrtek, 05 Listopad 2020 19:37

Bohužel nás zastihla další velice smutná zpráva. Zemřela Katka Grunclová, která byla spojená se Sluncem téměř od jeho začátků. Blanka Dvořáková vzpomíná: "Kačenku jsem znala už jako malou holčinu. Chodila do naší školy ve Stochově a od roku 2000 byla jedním z klientů Domova dobré vůle v Nouzově. Byla vždy veselá, společenská a neuvěřitelně trpělivá. Měla ráda život, byť ho neměla jednoduchý. Moc ráda se s námi účastnila různých akcí, vím, že se vždy těšívala na koncert v kostele sv. Mikuláše, nebo v Obecním domě. Snad by se nenašel jeden člověk, který by ji neměl rád. Kačenka nám bude moc chybět. Byla naše sluníčko." Za celé Slunce vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině.

 
Nový snoezelen ve stochovské škole
Středa, 04 Listopad 2020 09:47

Pro děti se zdravotním postižením, které navštěvují školu Slunce ve Stochově, ale i pro dospěláky ze stochovských chráněných bytů, jsme vybudovali novou místnost pro multisenzorickou stimulaci. Jedná se o bezpečné prostřední s příjemnou atmosférou pro multismyslovou stimulaci pomocí světla, doteku či zvuku, která vede ke zklidnění, snížení hyperaktivity a agresivity, k relaxaci a rozvíjení smyslového vnímání. Až do nynějška využívali stochovští žáci snoezelen v Domově dobré vůle Slunce v Nouzově. Teď už nebudou muset dojíždět, ale mají svůj vlastní přímo ve škole a to vše díky finanční podpoře DSA - Diplomatic Spouses Association Prague a Nadačního fondu Slunce pro všechny. Jedním z prvků snoezelenu je suchá vodní postel Aquatina od firmy Amarost. Jedná se o postel nové generace, která svým unikátním kaučukovým jádrem poskytuje podobný komfort jako vodní postel. Jde však na rozdíl od běžné vodní pos­tele o bezúdržbový systém. Postel slouží k relaxaci, uvolnění, odstranění spazmů a bolestí. Už z prvních využití snoezelenu je zřejmé, že dětem postel pomáhá ke zklidnění a odpočívají na ní rády.

 
Nabídka vánočního cukroví
Neděle, 01 Listopad 2020 15:04

Také letos jsme si pro Vás připravili nabídku vánočního cukroví. Pečeme ho ve cvičné pekárně Slunce, kde na chráněných místech zaměstnáváme lidi se speciálními potřebami, kteří by jinak obtížně hledali s ohledem na své postižení práci. Naše poctivé cukroví z kvalitních surovin má tedy přidanou hodnotu, nejenže si na něm pochutnáte, ale zároveň podpoříte i dobrou věc. Vzhledem k současné mimořádné situaci přijímáme letos objednávky do 15. 11., nebo do vyčerpání našich možností. Nezapomeňte si proto svou krabičku zamluvit včas.

Přikládáme také nabídku exkluzivního vánočního cukroví od společnosti Vyšehrad 2000, která provozuje Kavárnu v Obecním domě, a se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Při koupi jejich cukroví, nebo balíčku, podpoříte i Slunce.

 
Podpora od unhošťského podnikatele
Neděle, 01 Listopad 2020 15:02

Protože pozitivních zpráv není nikdy dost (což teď platí dvojnásob), musíme se s Vámi podělit o hezkou věc, která se nám stala. Do naší kavárny k výdejnímu okénku za námi přišel poslední říjnový pátek majitel Centra levného nákupu v Unhošti a vyjádřil nám v této nelehké době podporu. Zcela nezištně nám věnoval 2000 Kč jako dar pro Slunce.  Peníze sám vhodil do kasičky veřejné sbírky, kterou na kavárně máme. Současná situace není jistě snadná pro nikoho, ani pro něho, proto si takovéto podpory velice vážíme. Ještě jednou děkujeme a určitě si naoplátku zajdeme do Centra levného nákupu něco koupit.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 166