Archiv
Den otevřených dveří
Pátek, 13 Červenec 2007 04:25

Dne 22.6. se ve zrekonstruované budově bývalého generálního ředitelství POLDI konal Den otevřených dveří POLDI Hütte s.r.o.

Pro přítomné hosty byl připraven raut, na jehož realizaci se podílela cvičná pekárna výrobou zákusků a catering cvičné kavárny Centra služeb Slunce všem. Těšíme se na další setkání.

 
Okolo Třeboně,
Neděle, 08 Červenec 2007 12:59
Stává se skoro tradicí, že uživatelé služby DDV Nouzov vyráží do Třeboně, kam je zve p.Barnáš na hudební festival Okolo Třeboně.Součástí hudebního festivalu je i "štafetový běh" na 4 x 12,5 metrů a vytrvalostní běh  Járy Cimrmana, kterých se nejen zúčastňujeme, ale i pravidelně vyhráváme.Trenérem  našeho mužstva byl totiž Ladislav Smoljak, který závod  i odstartoval.

 V průběhu celého festivalu probíhá veřejná sbírka a prodáváme naše výrobky a tak nám pobyt  za hudebního doprovodu v Třeboni rychle utíká A když uleháme pozdě večer do postelí nám k usínání doléhají písničky Janka Ledeckého, kterými festival končí.

Nedělní procházkou po malebném městečku se loučíme s přáním, abychom mohli zase příští rok přijet.

 
Byli jsme v Národním divadle v Praze
Neděle, 08 Červenec 2007 12:58

Celkem padesát dětí, učitelů, rodičů a přátel společnosti Slunce se v sobotu 30.6.2007 zúčastnilo v historické budově Národního divadla charitativního baletního představení Oněgin od světoznámého choreografa Johna Cranka na motivy románu Alexandra Puškina.

Toto nádherné představení bylo součástí projektu „Dar dětem – Národní divadlo a Palatajkov.“

Jednalo se již o třináctý ročník tohoto kulturně-vzdělávacího a výchovného projektu pro děti z dětských domovů a pedagogických pracovníků z těchto domovů. Tento projekt připravuje dětem z dětských domovů nejen bohaté kulturní zážitky, ale i jedinečnou příležitost, jak jim prostřednictvím návštěvy divadelního představení přiblížit zásady společenského chování, oblékání i divadelního bontonu.

Představení se uskutečnilo pod záštitou ministra kultury ČR, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, místopředsedy Senátu  ČR, hejtmanů jednotlivých krajů a dalších.

Náš Nadační fond Slunce pro všechny úzce spolupracuje s Klubem přátel dětí dětských domovů a  všestranně podporuje jeho činnost. Pan Palatajkov nám velkoryse nabídl volné vstupenky, které jsme s povděkem přijali.

 Baletní představení se všem moc líbilo a zanechalo v nás hluboký dojem jednak strhujícím příběhem, hudbou, nádhernými kostýmy a dekorací, ale především hvězdným výkonem prvních sólistů Filipa Barankiewicze a Alicie Amatriain.

 

 
Jako v pohádce
Středa, 20 Červen 2007 10:18
Tak jako každoročně jsme přijali pozvání paní Diany Šternbergové. V úterý 19.června jsme vyrazili na výlet do Častolovic. Všichni jsme se moc těšili. Paní hraběnka Diana nás přivítala osobně. Společně se svými zaměstnanci pro nás připravila pohoštění a vystoupení „Bublináře“. Prohlídli jsme si překrásný zámek, zahradu a k tanci nám hrála hudba. Ani se nám nechtělo domů, těžko jsme se vraceli z pohádky.
 
Zahradní slavnost v Soukromé škole Slunce ve Stochově
Pátek, 15 Červen 2007 05:19

Děti se speciálními potřebami ze školy Slunce ve Stochově mohou využívat nové hřiště na školní zahradě.

V úterý 12.června 2007 v 10,00 hodin místostarostka města Stochova a zástupkyně Nadace Rozvoje občanské společnosti, která organizuje veřejnou sbírku Pomozte dětem, přestřihly pásku a hřiště bylo slavnostně otevřeno. Děti se houpaly , prolézaly, malovaly, házely na koš i odpočívaly v příjemném altánu. Každý podle svých možností a potřeb.

Finance pro hřiště se získaly z 8.veřejného sbírkového projektu Pomozte dětem!, významně přispěly MERO ČR, a.s. Kralupy nad Vltavou a Nadační fond Slunce pro všechny.

Do „ Kasičky pro hřiště“ vhodili tisícové i korunové částky rodiče, žáci a přátelé školy. Učitelé a rodiče  věnovali volný čas na úpravy školní zahrady a na budování hřiště, potřebný beton formou sponzorského daru dodala ZAPA beton, a.s. Kladno. Svým vstřícným postojem při hrazení jednotlivých herních prvků pomohla firma Tomovy parky s.r.o.

Hezkou tečkou za roční realizací projektu bylo úterní dopolední setkání dětí, rodičů, pracovníků školy a pozvaných hostů. Zahradní slavnosti se zúčastnili zástupci Pomozte dětem!, České spořitelny Kladno, a.s., POLDI  HÜTTE, s.r.o. Kladno a Městského úřadu ve Stochově, který pronajímá budovu a zahradu soukromé škole.              

K dobré náladě přispěl svou hrou na klávesy obyvatel Domova dobré vůle Vladimír Albrecht.

                        Mgr. Zdeňka Kreuzmanová,zást.řed.školy

 
Škola v přírodě
Pátek, 15 Červen 2007 04:18
Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů nabídla naší škole pro padesát účastníků ozdravný 
pobyt v objektu hotelu Bezděz, Staré Splavy.
Této nabídky jsme využili a v termínu 2.-8.června jsme se jeli rekreovat. Počasí nám přálo a tak jsme krom 
každodenních  vycházek po okolí podnikli pěší výlet na hrad Bezděz, plavbu lodí po Máchově jezeře, hráli 
minigolf a koupali se. Byl to krásný týden, na který budeme dlouho vzpomínat.
 
Stromeček pro Slunce - akce v Areálu Botanika
Pátek, 15 Červen 2007 01:54
Ve středu 30.5. se konalo slavnostní otevření Areálu Botanika v Horním Bezděkově. Společnost Vyšehrad 2000 akci  pořádá ve spolupráci s Nadačním fondem Slunce pro všechny , Mikroregionem Bratronicko Srdce Čech a obcí Horní bezděkov. Byla zde možno si zasadit stromeček  za  dobrovolný finanční obnos poskytnutý Nadačnímu fondu Slunce pro všechny v rámci projektu „Stromeček pro Slunce“. Zasadilo se celkem 40 stromků a výtěžek činil 40 400,- Kč. Děkujeme.

Při zasazování stromků asistovali klienti Centra služeb Slunce všem, kteří se budou o tyto stromky dále starat.

Na této akci se také prezentovala Kavárna Slunce z Unhoště. Nabízela sladké mini zákusky a slané pečivo, které se peče v tamější pekárně.
 
Muzikál GOLÉM
Čtvrtek, 14 Červen 2007 02:12
Na neděli 3.6. jsme získali vstupenky na tajemný muzikálový příběh o rabínu Lovim a legendě zvané GOLEM, autorů Karla Svobody, LOU Fanánka Hágena, Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Představení se konalo v nejmodernějším divadle v samém srdci Prahy v divadle HYBERNIA. Účinkovaly velké hvězdy české populární hudby Petr Kolář, Josef Vojtek, Petr Muk, Kamil Střihavka, Jiří Korn, Vilém Čok, Petr Štěpánek, Ilona Czáková, Petra Janů, Lucie Šoralová…

Podmanivá hudba spolu s originální jevištní technikou na všechny silně emotivně zapůsobila. Představení všechny nadchlo.

 
Slavnostní otevření dětského hřiště v Lánech
Čtvrtek, 14 Červen 2007 01:47
Pracovníci Centra služeb Slunce  všem se v sobotu 26.5.07 zúčastnili slavnostního otevření dětského hřiště v Lánech. Ve cvičné pekárně a kavárně v Unhošti připravili pro děti a dospělé návštěvníky hřiště malé občerstvení. Škvarkové placičky, preclíky, šátečky, koláčky všem přítomným moc chutnaly a všichni si pochvalovali milou a příjemnou obsluhu. Celé odpoledne se moc vydařilo. A tak si na své přišli malí i velcí návštěvníci.

Součástí slavnostního otevření  hřiště byl i bohatý program: představení dětí z MŠ Lány, loutkové divadlo, soutěže, ukázky lodních modelářů na Židovském rybníku a zásahu mladých hasičů, připravený byl i táborák, děti si mohly opéct buřty a zazpívat si písničky u táboráku.

 
Domov dobré vůle slavil
Pondělí, 28 Květen 2007 02:56

Dne 25.května se konala zahradní slavnost u příležitosti 7.výročí založení Domova dobré vůle na Nouzově. Při slavnostním zahájení nám zazpívala patronka chráněného bydlení v Unhošti Radka Fišarová spolu s Josefem Štágrem. Aukci obrázků dětí a dospělých z našich zařízení spolu s paní ředitelkou Blankou Dvořákovou moderoval Miroslav Hrabě (známý ze seriálu „Světla pasáže“,který v současné době běží na TV Nova).

Výtěžek činil 31.400,- Kč.

Akce se zúčastnili někteří sponzoři a hosté, kteří s námi spolupracují. Např. MAO, Kladno Energy Businesses, Poldi Hütte, Okresní hospodářská komora Kladno, Česká spořitelna, Uniservis Hašek a další. Celé odpoledne zpříjemnila Cimbálová muzika ze Starého vrchu Středokluky. Slavnost se moc líbila. Děkujeme všem hostům za návštěvu a zájem, sponzorům za materiální nebo finanční pomoc.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 20