Archiv
Čaj o třetí v nové mateřské škole Slunce
Neděle, 16 Prosinec 2007 17:22

V Horním Bezděkově se v budově obecního úřadu konala ve středu 12.prosince odpoledne velká sláva. Sešly se tu nejen děti z nové mateřské školky, ale přišli i rodiče, prarodiče a další přátelé a příznivci Soukromé školy Slunce, která tuto mateřinku provozuje. V improvizované čajovně vonělo cukroví, zazněly písničky dětí i herců z Divadla Bez zábradlí, vládla slavnostní atmosféra. Mezi děti zavítal středočeský hejtman p.Bendl a zástupci sponzorů a dárců. Ředitelka školy Slunce, PaedDr.Blanka Dvořáková, převzala šeky od generálního ředitele Poldi a od paní Kamily Leclerc ve výši 120 a 70 tisíc korun. Zároveň poděkovala i všem drobným dárcům z řad rodičů a občanů obce, kteří se podílejí na dovybavení mateřské školy.

 
Benefiční aukce
Čtvrtek, 13 Prosinec 2007 02:45
Letošní, již třináctá benefiční aukce, se konala v reprezentačních prostorách restaurace a hotelu Loreta ( Loretánské náměstí, Praha 1). Aukci nám již tradičně provedl pan Jiří Tichý s týmem Aukční síně Nuselská 19, Praha Výtěžek aukce byl určen na podporu projektů nadačního fondu „ Do života se Sluncem „ a „ Zahrada se Sluncem“. Oba projekty byly účastníkům aukce představeny a vy se s nimi můžete seznámit na těchto stránkách. Kromě obrázků a výtvarných dílek dětí a dospělých se speciálními potřebami do aukce věnovali své práce osobnosti s politického, kulturního i sportovního života. 
Celý článek...
 
PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLE
Pondělí, 10 Prosinec 2007 04:03
2.prosince byl velmi pestrý den. Od 13,30 hodin se konal již 8.tradiční adventní koncert pro seniory v Národním domě na Smíchově. Na koncertu vystupoval Dětský pěvecký sbor Rolnička pod vedením zakladatele celé akce pana Karla Virglera a jeho paní Hany Virglerové. Dále vystoupil taneční soubor Jaro při ZUŠ na Štefánikově ul. Praha 5 pod vedením paní Živany Vajsarové. Vystoupení byla skvělá. Byli jsme při tom a moc se nám to líbilo. Koncertu se zúčastnili obyvatelé Domova dobré vůle a obyvatelé chráněného bytu z Unhoště. Během přestávky se prodávaly naše výrobky a všichni účastníci se ozdobili sluníčky.
Celý článek...
 
HEJTMANSKÉ VÁNOCE
Pondělí, 10 Prosinec 2007 04:00

Ve čtvrtek 6.12.2007 byli děti a dospěláci ze Slunce pozváni na středověkou tvrz do Dřevčic u Brandýsa nad Labem.

Krajský úřad Středočeského kraje zde připravil pro handicapované Hejtmanské Vánoce s bo-  hatým programem a občerstvením. Tisíce pozvaných se na chvíli vrátily do středověku plného  kejklířů, hudebníků, řemeslníků a rytířů.Všichni prožili příjemné odpoledne a potěšila je přítomnost hejtmana Ing. Petr Bendla.

Za pozvání děkujeme.

 

 
ADVENT SE SLUNCEM
Čtvrtek, 15 Listopad 2007 02:54

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás pozvat na tradiční předvánoční akce.
 
  

14. 12. 2007 – 16.oo – 20.oo h.  a 15. 12. 2007 – 9.oo – 13.oo h.    VÁNOČNÍ BAZAR
Nadační fond Slunce pro všechny
Tradiční bazar se letos uskuteční v Centru služeb Slunce všem u autobusového nádraží.
Věci do bazaru přijímáme v budově Soukromé školy Slunce, Hájecká ul.

 

17. 12. 2007  VERNISÁŽ VÁNOČNÍ VÝSTAVY
od 15.oo h. 
Chrám sv. Mikuláše,Praha – Staré Město
Výstava potrvá do konce roku.

 

 
Pantomimická pohádka
Čtvrtek, 15 Listopad 2007 02:48

Švýcarské velvyslanectví pozvalo děti na pantomimickou poetickou
ševcovskou pohádku "Tacomitac", která se konala 28.10.2007 v 15,00hod v
divadle "Alfred ve dvoře" Praha 7, Holešovice. Představení bylo zábavné,
podnětné a plné překvapivých momentů. Děti se vůbec nenudily a odcházely
s úsměvem na rtech.

 
Sluníčková školka
Úterý, 30 Říjen 2007 03:02

V pondělí 22.10. 2007 v osm hodin ráno mířily kroky rodičů a dětí z Horního Bezděkova do nově otevřené školky. První den byl slavnostní, pan starosta a paní místostarostka  přestřihli pásku, děti si připíjely dětským šampaňským a pochutnávaly si na koláčcích, okukovaly nové kamarády, seznamovaly se s učitelkami a zkoušely nové hračky. Školička ještě stále voní novotou, je naladěná do modré barvy a po počáteční nejistotě a rozkoukávání do ní chodí samé veselé děti.

Mateřskou školu, kterou Soukromá škola Slunce v této obci provozuje, vybudoval místní obecní úřad ve spolupráci se školou. Důvodem vzniku nového pracoviště byl zájem o naší školku v Kyšicích, který jsme nebyli schopni uspokojit.Kapacita našich školek je celkem 50 míst a v současné době je plně využita.
 
Páté přes deváté
Pondělí, 29 Říjen 2007 13:43

V sobotu 13.října 2007 se některé děti z naší školy Slunce zúčastnily premiéry dětského muzikálového představení „Páté přes deváté“v Divadle Bez zábradlí v Praze. Celou akci  připravila paní Hana Heřmánková, ředitelka Divadla Bez zábradlí  a paní Dr. Blanka Dvořáková, zakladatelka Nadačního fondu Slunce pro všechny. Děti slyšely a viděly zpívat, hrát a tančit myšku, šnečka, tygříky, žabku, čápa, krysu, pejska a spoustu dalších zvířátek.


Celý článek...
 
Otevření mateřské školy v Horním Bezděkově
Sobota, 20 Říjen 2007 15:25
Dne 22.10.2007 otvíráme MŠ v Horním Bezděkově. Provoz bude slavnostně zahájen v 8.30 hodin. Všem sponzorům a zvláště Obecnímu úřadu Horní Bezděkov moc děkujeme. Dětem a jejich rodičům přejeme, aby se jim školka líbila.
 
Nadační fond Slunce pro všechny v Botanice
Čtvrtek, 18 Říjen 2007 09:23

Ve středu 10.října se v areálu Botanika v Horním Bezděkově procházely manekýnky, kupovaly obrázky a snilo o teplých lázních.

Přemítáte o tom, jak tohle všechno jde dohromady? O módní přehlídku se postarala galerie Lady moda, která předváděla podzimní a zimní kolekci značky Basler. Přítomné dámy ocenily praktickou eleganci modelů, pánové spíše nositelky krásných oblečků. Partnerem této módy jsou Městské slatinné lázně Třeboň a přítomným hostům nabídka lázeňské péče v podzimním chladném večeru zněla opravdu lákavě. Během celého večera si mohli hosté prohlédnout a případně za příspěvek do kasičky i odnést obrázky, které malovaly děti. Myšlenka, že děti namalují obrázek, který pomůže jiným dětem s postižením, napadla pana Nováka, osobnost, která k areálu Botanika a k Nadačnímu fondu Slunce již dlouho nerozlučně patří. Do kasičky  Nadačního fondu Slunce tak přibyly další finanční prostředky, které najdou využití v různých projektech a aktivitách. Hosty, kteří patří mezi představitele politického i podnikatelského prostředí a kteří s Nadačním fondem Slunce většinou dlouhodobě spolupracují, provázela celým večerem paní Hana Heřmánková.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 20