Archiv
Hodnocení spolupráce s KONTEM BARIÉRY - Nadací CHARTY 77
Sobota, 07 Leden 2006 20:46

text závěrečného hodnocení využití finančních prostředků NIF 

 

logo Centr web.jpg
Pražská 910
273 51 Unhošť
IČO: 271 55 064
  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.slunce.info 

____________________________________________________________ 

 
Konto BARIÉRY
Nadace CHARTY 77
Melantrichova 5
110 00 Praha 1


Hodnocení projektu Víceúčelové zařízení pro lidi se speciálními potřebami, seniory a rodiče s dětmi

Centrum služeb Slunce všem v Unhošti je zařízení, které slouží potřebám osob se speciálními potřebami, stejně jako nejširší veřejnosti. Pod střechou tohoto multifunkčního bezbariérového objektu nabízíme následující služby:
Denní stacionář pro dospělé se speciálními potřebami a seniory
Respitní péče (pečovatelské služby v rodinách) pro seniory a děti a dospělé se speciálními potřebami - koordinace pracovníků a dobrovolníků
Podporované zaměstnání a pracovní terapie pro dospělé se speciálními potřebami
- terénní sociální služby seniorům (donášky obědů a nákupů, pomoc v domácnosti)
- cvičná pekárna
- pomocné práce při obsluze v kavárně a rychlém občerstvení
- úklidové práce
- veřejné WC
Rehabilitační služby pro seniory a lidi se speciálními potřebami
- masáž, hydromasáž a perličková koupel, zdravotní a relaxační cvičení
Klubová činnost – pro seniory a rodiče s malými dětmikonto_bariery.gif
Zájmové kurzy – pro seniory, rodiče s malými dětmi i širší veřejnost
Odborné přednášky a besedy – pro seniory a rodiče s malými dětmi
Poradenská činnost - sociální, právní, psychologická a vzdělávací
Další - organizování dle poptávky – společné výlety, výpravy za kulturou, atp.
Služby pro širokou veřejnost - kavárna a rychlé občerstvení, připojení na Internet, veřejné WC


Celý článek...
 
Předvánoční prodej v Obchůdku Slunce v Kladně a posezení u vánočního punče a cukroví
Středa, 04 Leden 2006 21:21
   Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase prodávají v našem obchůdku na kladenském náměstí Starosty Pavla s paní ředitelkou známé osobnosti z uměleckého či politického života.
  13. prosince 2005 prodávala „u nás“ známá herečka Středočeského divadla v Kladně Lenka Zbranková.primator  na WEB.JPG
Celý článek...
 
Náhradní plnění
Středa, 04 Leden 2006 01:01

Centrum služeb Slunce všem, o.p.s. v Unhošti nabízí tzv. NÁHRADNÍ PLNĚNÍ organizacím, které jsou podle Zákona č. 1/1991 Sb. o zaměstnanosti, povinny zaměstnávat osoby se zdravotním postižením.
Nabízíme dárkové předměty, nebo práci dle vašich potřeb a našich možností. 

Kontakt: tel.: 312 690 298, Dr. Dvořáková, p. Ebert, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zamestnaniosob/katalogorganizaceozp

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci v pracovním poměru jsou povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši 4 % z celkového počtu svých zaměstnanců. Způsoby plnění, tj. zaměstnávání v pracovním poměru, odběr výrobků a služeb nebo odvod do státního rozpočtu, jsou považovány za rovnocenné a lze je vzájemně kombinovat.
 Novela zákona o zaměstnanosti č. 474/2001 Sb. §24 s platností od 1.1.2002.

Celý článek...
 
Cena Martina Palase 2005
Pátek, 30 Prosinec 2005 20:50
Dne 6. 12. 2005 v Primátorské rezidenci v Městské knihovně Praha 1 za přítomnosti primátora Hl. Města Praha - MUDr. Pavla Béma  převzaly dvě naše organizace  Cenu  Martina  Palase za integraci lidí  se speciáními potřebami. Cenu uděluje sdružení RYTMUS a KONTO BARIÉRY - nadace CHARTY 77. V roce 2005 bylo nominováno 50 jednotlivců a organizací.
Celý článek...
 
PF '2006
Čtvrtek, 29 Prosinec 2005 20:22
obraz 003.jpg
 
Spolupráce s Nadací Rozvoje občanské společnosti
Čtvrtek, 29 Prosinec 2005 12:19

Kure.jpgS koncem roku 2005 se uzavírá šestý ročník sbírkového projektu „Pomozte dětem“. Škola navázala s Nadací Rozvoje občanské společnosti první kontakt v roce 2002 a získala prostřednictvím projektu 150.000,- Kč na zakoupení školního mikrobusu Renault a 60.000,- na pohonné hmoty. V roce 2003 se díky sbírkovému projektu podařila realizovat „Cesta za sluncem“ – pořízení vířivé vany Hélios (113.000,- Kč), která dodnes zmírňuje problémy handicapovaných dětí. V dalších letech se podařilo realizovat další programy: rozšíření výukových možností nákupem kvalitního počítače včetně programového vybavení (48.000,- Kč) a výrazný příspěvek ve výši 100.000,- Kč na svozy a rozvozy žáků, kteří nejsou schopni se sami dopravovat do školy.

Čtyřletá účast v grantech, které jsou financovány ze sbírkového projektu „ Pomozte dětem „ znamená zlepšení podmínek pro vzdělávání žáků s více vadami v Soukromé speciální škole Slunce, o.p.s. Stochov.

 
Návštěva cirkusu
Čtvrtek, 24 Listopad 2005 17:00
Dne 13. listopadu odpoledne se děti ze Soukromé speciální školy Slunce, o.p.s. a dospěláci z Domova dobré vůle v Nouzově a Centra služeb Slunce všem, o.p.s. v Unhošti vypravili se svými vychovateli a rodiči do Státního cirkusu BEROUSEK. Dopravu zajistila Okresní organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým Kladno.
Celý článek...
 
Charitativní dražba
Čtvrtek, 24 Listopad 2005 17:00
Dobročinná dražba obrazu ve prospěch dětí ze Soukromé speciální školy Slunce, o.p.s. zahájila vernisáž výstavy děl pražského umělce Filipa Ebra v kladenském Zanzibaru. Třetí autorův obraz z cyklu Terror vydražil pan Pavel Kubeš za úžasných 9.000,- Kč. Vydražená částka bude použita na nákup výtvarných potřeb. Výtvarné činnosti jsou totiž jednou z terapií, které v naší škole dětem nabízíme. Obrázky takto vytvořené potěší jako dárky, nebo putují na naši vlastní charitativní aukci (ta letošní se koná 8. prosince viz. předvánoční akce). V průběhu vernisáže jsme navázali přátelské kontakty s přítomnými návštěvníky, včetně vedení Zanzibaru v Kladně, které nám umožnilo v této provozovně umístit sběrnou kasičku veřejné sbírky Nadačního fondu Slunce pro všechny. Děkujeme.
 
Vydařené odpoledne aneb "dýňový dýchánek"
Úterý, 08 Listopad 2005 21:24
V pondělí 31. října připravila škola v Unhošti "Dýňový dýchánek" v Obchůdku Slunce v Kladně. Žáci základní školy vyrobili dýňové lucerničky, truhlíky a ozdoby, žáci praktické školy upekli dýňové koláče. To vše bylo připraveno pro pozvané přátele školy i kolemjdoucí obyvatele Kladna, pro zahřátí se ještě podávala káva, čaj a svařák. Návštěvníků bylo dost, mnozí z nich si zakoupili i jiné zboží, které pro krámek zhotovují žáci školy a klienti našich zařízení. Odezva na tuto uvolněnou a lehce happeningovou akci se objevila i v regionálním tisku, napsal o nás Kladenský deník a středočeská příloha MF Dnes.
 
Zprovozněna nová doména
Pátek, 28 Říjen 2005 02:56
Dovolujeme si Vám oznámit, že jsme zprovoznili webové stránky na doméně

www.slunce.org

Přejděte prosím na tuto doménu.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 18 z 20