Archiv
Škola v Kačici zrušena
Pondělí, 25 Září 2006 08:47
Vzhledem k vrácení objektu původnímu majiteli byla dne 1.9. 2006 zrušena škola v Kačici. Žáci byli rozděleni do škol ve Stochově a v Unhošti.
 
Výlet do Jičína
Pondělí, 18 Září 2006 08:46

jicin m.pohadek_1.JPG    Za pohádkou do Jičína jsme se rozjeli hned dvakrát.
V úterý 12.září na pozvání Nadačního fondu Jičín – město pohádek se zúčastnila slavnostního večera k poctě Václava Čtvrtka ředitelka školy PeaDr Blanka Dvořáková a ve čtvrtek 14.září děti ze školy Slunce a obyvatelé Domova dobré vůle.
    Brzo ráno byl z nádraží Praha Bráník vypraven speciální vlak do Jičína na akci „Jičín město pohádky“.
Výpravčí pan Lábus dohlédl na to, aby pohádkové postavy i všichni účastníci včas nastoupili, Rumcajs a Hajaja procházeli vlakem a povídali si s dětmi, v Jičíně čekala Manka a mnoho soutěží, tvůrčích dílniček, divadlo, zpívání i jarmark.
    Slunce svítilo celý den nejen na obloze, ale i na tvářích všech účastníků.

                               jicin 2.JPG
 

 

 
Táborák v mateřské školce
Pátek, 15 Září 2006 14:25

skolka burty.jpgVe středu 13.září se v mateřské škole sešly děti se svými rodiči, prarodiči i sourozenci, již tradičně se tak zahajuje nový školní rok. Pracovníci speciálně pedagogického centra připravili pro děti hry a soutěže, opékaly se buřty, děti skotačily a maminky i tatínkové poseděli a popovídali. Slunečné počasí přispělo k všeobecné pohodě. Každých 14 dní v 15,30 hodin se bude konat Klub rodičů předškolních dětí. Další setkání bude 27.9.2006.

Měli jsme radost, že nás navštívila místostarosta obce Kyšice paní Ing. Jaroslava Hnyková.

 
15.výročí vzniku školy
Úterý, 12 Září 2006 08:57

vyroci bendl_1.JPG    Dne 3.září jsme se sešli ve Stochově, abychom oslavili výročí založení školy. K tomuto výročí byl vyroben omezený počet pamětních skleněných sluncí, která byla věnována sponzorům a přátelům školy.    
    Svíčky na narozeninovém dortu nám zapálil herec a režisér Ladislav Smoljak.
    Mezi významnými hosty nechyběl hejtman Středočeského kraje ing.Petr Bendl a starosta města Stochov ing.Jindřich Sybera.

vyroci dort.JPG  
Při odpoledním programu vystoupili členové skupin historického šermu Habarti a BMHK, rodiče s dětmi (TJ Sokol Lány).Přišli mezi nás i začínající zpěváci ze Superstar s herečkou Ivanou Andrlovou. Přivezli dětem mnoho dárků (knihy). Žáci školy si připravili módní přehlídku vlastnoručně vyrobených modelů. Celým odpolednem nás prováděla slovem i zpěvem Kamila Barochová.

 
První školní den
Pondělí, 11 Září 2006 14:25

4.9.Klausova.JPG    Dne 4.září proběhlo zahájení školního roku velmi slavnostně. Mezi děti, zaměstnance a rodiče školy Slunce přijela manželka prezidenta republiky, paní Ing. Livia Klausová.
    Na památku předala všem dětem památníky a fotografie. Paní Livia se všemi dětmi, rodiči a zaměstnanci pohovořila, shlédla módní přehlídku a vystoupení dětí. Byla velmi milá a dovedla se přizpůsobit i dětem s hlubokým postižením.

 4.9.Klausova1.JPG

Popřála všem hodně úspěchů ve školním roce. Návštěvy paní Livie Klausové si velice vážíme.

 

    Byl to pro nás největší dárek
k 15tému výročí a významné ocenění práce celé školy.

 
VI. ročník Cen Ď 2006
Pátek, 08 Září 2006 12:44

Cena Ď je určena pro mecenáše v oblasti kultury, vědy a charity. Pořadatelem ceremoniálu je Richard Langer a spolupořadatelem Národní divadlo. Záštitu převzal Akad. arch. Daniel Dvořák.foto cena D 1.jpg


Nadační fond pro všechny nominoval tyto sponzory:
Aukční sín Nuselská 19
Kladno Energy Business
Mao spol.s r.o.
Stavby silnic a železnic, a.s
Vyšehrad 2000, spol. s r.o.

foto cena D_1.jpgCenu Ď za „mecenášství“ v oblasti charity získala společnost Vyšehrad 2000, spol. s r.o. za podpořený projekt: Sponzorské vybavení cvičné pekárny a kavárny Centra služeb Slunce všem, o.p.s. v roce 2005 a školní kuchyně Soukromé školy Slunce. Cenu převzal jednatel společnosti pan Jaroslav Novák. Společnost je dlouholetým spolupořadatelem benefičních aukcí a koncertů NF Slunce pro všechny.

Zdůvodnění naší nominace: Vybavením  cvičné pekárny a kavárny je umožněna pracovní terapie a zaměstnání 29 lidí se speciálními potřebami.


Více informací http://www.richardlanger.wz.cz/cena_d.htm

 
 

 
Chceme žít s Vámi 2006
Pátek, 08 Září 2006 12:40
Jako každoročně jsme se zúčastnili setkání a koncertu „Chceme žít s Vámi” v Sazka aréně. Pořad konferovali sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi. Akci pořádala Nadace Nova a s ní už několik let spolupracuje Okresní organizace SPMP Kladno. Koncert se všem líbil a už se těšíme na příští.
 
Chorvatsko 2006
Pátek, 08 Září 2006 12:19
ch.1.jpg

Od 15.srpna do 1.září proběhl psychorehabilitační pobyt v Chorvatsku v Thalassotherapii v Crikvenici. Pobytu se zúčastnili žáci ze školy Slunce, obyvatelé Domova dobré vůle a klienti Centra služeb Slunce všem. Pobyt byl organizován Okresní organizací SPMP Kladno a zajišťovala jej cestovní kancelář BTS.
        V Chorvatsku jsme prožili spoustu krásných dní plných sluníčka a koupání v moři. Při pobytu byl organizován večerní výlet lodí s diskotékou. I v ostatní dny se konaly různé akce: soutěže, hry, diskotéky podvečerní závod s plněním různých úkolů, sportovní turnaje atd. V Chorvatsku se nám moc líbilo a už se těšíme na příští rok. Do moře jsme hodili drobné mince, snad se sem opět vrátíme.

Děkujeme cestovní kanceláři BTS za vzornou organizaci.

Děkujeme Stavbám silnic a železnic, a.s. a Fimos a.s. za sponzorování tohoto léčebného pobytu.

 
Zábavné odpoledne se Sluncem
Sobota, 15 Červenec 2006 23:03
Žáci a zaměstnanci Soukromé mateřské školy, základní školy a střední školy Slunce, o.p.s.

Vás srdečně zvou na zábavné odpoledne se Sluncem.

Těšíme se na Vás v neděli 3.9.2006 od 14.00 hodin (budova školy ve Stochově - Hornická 410).

Po celý den je pro Vás připraven pestrý program a malé občerstvení.

Těšit se můžete například na módní přehlídku a pěvecké vystoupení žáků školy, skupinu historického šermu, vystoupení dětí ze Sokola Lány, spoustu her a soutěží.

Přijďte spolu s námi přivítat nový školní rok a oslavit 15. výročí založení školy ve Stochově.
 
Hurá, prázdniny jsou tady.
Pátek, 30 Červen 2006 09:40

Škola končí nejen pro všechny školáky a studenty, ale i předškoláky ze Soukromé mateřské školy, základní školy a střední školy Slunce, o.p.s..Skolka 003.jpg
První rozloučení z uplynulým školním rokem 2005/2006 proběhlo v mateřské škole 27. června. Děti si s pomocí svých učitelek připravily vystoupení pro rodiče a hosty, paní kuchařka a maminky připravily občerstvení (samé dobroty), nechyběly dárky ani květiny.

Skolka022.jpgŘeditelka školy Dr. Dvořáková se jménem všech zaměstnanců mateřské školy rozloučila s dětmi, které odcházejí: Petr Anděl, Eliška Jarníková, Daniel Jílek, Tereza Kaňková, David Ličko, Milada Mužíková, Jan Parušev a Filip Vohradský. Přejeme mnoho úspěchů a hodně nových kamarádů v nových školách.

Oslava dále pokračovala příjemným posezením (pro děti i s osvěžením) na zahradě u bazénu.Skolka029.jpg

 

 

Provoz mateřské školy je v době od 3. 7 do 20. 8. 2006 přerušen.

Na shledanou 21. 8. 2006.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 15 z 20