Archiv
Napsali nám
Pondělí, 08 Leden 2007 08:59
   V závěru roku 2006 došli do Centra služeb Slunce všem dva dopisy od seniorů, u kterých probíhá projekt „ terénní sociální služby seniorům formou pracovní terapie u lidí se speciálními potřebami“. Přesto že cílovou skupinou této činnosti jsou lidé s postižením, obsah těchto dopisů vypovídá i o pozitivním vlivu na skupinu obyvatel, kterým jsme původně byli vděčni za to, že lidem s převážně mentálním postižením umožnili „hrát si na práci“. Obsah dopisů se Vám otevře po kliknutí na ikonu CELÝ ČLÁNEK.
Celý článek...
 
Výstava v Chrámu sv. Mikuláše
Pondělí, 08 Leden 2007 07:28

Dne 18.12.2006 se v Chrámu sv. Mikuláše v Praze na Staroměstském náměstí konala slavnostní vernisáž vánoční výstavy výtvarných prací dětí a dospělých se speciálními potřebami. Vernisáž uvedla Doc. PhDr. Marie Černá, CSc. a v jejím průběhu jsme se zaposlouchali do několika písní a veršů v podání Lucie Silken, Jána Rakytky, Vladimíra Albrechta a dětí ze Soukromé školy Slunce.

Letošní výstavu jsme připravili v duchu malého náměstí (i kostelík s věží). Novinkou byli vznášející se andělé v životní velikosti nad celým prostorem boční kaple, kde byla instalována naše výstava. Děkujeme Náboženské obci Církve československé husitské Praha 1 - Staré Město za umožnění letošní výstavy a péče po dobu trvání výstavy. Těšíme se na zimu 2007 a již přemýšlíme o nových tématech výstavy v těchto krásných prostorách Chrámu sv. Mikuláše.

 
Rozsvícení vánočního stromu na Nouzově
Pátek, 05 Leden 2007 06:46
Již šestým rokem jsme se sešli ve čtvrtek 21.12.2006 při příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Domově dobré vůle na Nouzově. Obyvatelé domova připravili vánoční cukroví, teplý čaj, vánoční punč a svařené víno. Všichni jsme si zazpívali známé koledy se zpěvačkou Radkou Fišarovou. Zúčastnila se řada významných hostů. Přijel mezi nás např. poslanec Parlamentu ČR pan ing. J. Klas, zástupci stavební firmy MAO pánové O. Tlustý a M. Tlustý a další. Překvapením byl krásný ohňostroj. Obyvatelé DDV děkují za vánoční dárky Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, panu Fouskovi a ČSAD Kladno panu Landovi.
 
Nové dětské hřiště v MŠ Kyšice
Pátek, 05 Leden 2007 05:41

Dne 20.12.2006 se konala v mateřské škole SŠ Slunce v Kyšicích malá slavnost. Otvíralo se nové hřiště pro děti.Na herní prvky přispěla Česká spořitelna, Linet Slaný a Obec Kyšice.

20 000,- Kč poskytl Nadační fond Slunce pro všechny z veřejné sbírky. Hřiště je jedním z projektů Nadačního fondu Slunce pro všechny.

Pásku přestřihly starostka Kyšic paní ing. Jaroslava Hnyková a  paní Jitka Vinšová, vedoucí pobočky České spořitelny v Unhošti. Asistoval jim člen Správní rady pan Jaroslav Novák ze společnosti Vyšehrad 2000, která sponzorsky vybavila nábytkem kuchyň v mateřské škole v Kyšicích.

Sponzorům děkujeme a dětem přejeme ať se jim hřiště hezky užívá.
 
Vánoční představení v Národním divadle
Pátek, 05 Leden 2007 02:28
V sobotu 16.12.2006 se žáci školy zúčastnili předvánočního představení v Národním divadle v Praze. Opera Prodaná nevěsta děti zaujala a měly možnost prohlédnout si i budovu Divadla. Celou akce pořádal jako každoročně Kruh přátel opery Národního divadla a každý dostal hezký vánoční dárek od sponzorů.
Celý článek...
 
HEJTMANSKÉ VÁNOCE
Středa, 03 Leden 2007 04:23

V pondělí 11.12.2006 jsme se společně s dětmi z dětských domovů a ústavů sociální péče ze Středočeského kraje zúčastnili Hejtmanských Vánoc v pražském TOPhotelu. Dětem zazpívalo mnoho známých umělců např. Helena Zeťová, skupina Hamleti. Akci moderoval Vlasta Korec a občerstvení dětem zajistil zpěvák a podnikatel Karel Štědrý. Koncert se nám velice líbil, budeme na něj dlouho vzpomínat. Děkujeme za pozvání hejtmanovi Středočeského kraje Petru Bendlovi.

 

 

 
Pf 2006
Čtvrtek, 14 Prosinec 2006 12:38
zvony.gif
 VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM
NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNEK
PŘEJEME ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2007 
 
DOBROČINNÝ BAZAR
Čtvrtek, 14 Prosinec 2006 02:49

bazar 06 1.JPG     Již tradičně pořádal Nadační fond Slunce pro všechny a společnost Scars s.r.o. dobročinný bazar v restauraci Hotelu Galerie v Unhošti.
    Záštitu nad touto akcí převzala paní PhDr.Lenka Mazuchová, poslankyně Parlamentu ČR, která se také zúčastnila, paní Kamila Leclerc z Paříže, členka čestného předsednictva Nadačního fondu Slunce pro všechny a významná kosmetická firma Clinique, která věnovala hodnotné ceny do tomboly a zajistila doprovodný program s ukázkou produktů firmy a líčení.

Bazaru se zúčastnila řada významných hostů. Přijel mezi nás Ing. Petr Bendl hejtman Středočeského kraje se svojí manželkou Tamarou, starosta Unhoště Ivan Záboj, bazar 06 text.JPGIng Jindřich Sybera s manželkou, kteří si hned v prvních chvílích zakoupili kravatu – dárek od pana prezidenta.

V průběhu bazaru bylo připraveno malé  občerstvení a nechybělo ani vánoční cukroví.

Na závěr proběhla tombola.

Celkový výtěžek činil 26 978,50 Kč.

Děkujeme všem, kteří náš podpořili darem i nákupem.
 
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
Úterý, 12 Prosinec 2006 07:57
V sobotu 2.12.2006 nám zprostředkovala paní Markéta Čapková s ECK Generating divadelní představení pro děti s názvem Humofant. Představení vzniklo za podpory společnosti Atel a Velvyslanectví Švýcarské konfederace v Praze. Zúčastnilo se 20 dětí s vychovateli, příběh se jim velice líbil.
 
KŘEST CD PÁTÉ PŘES DEVÁTÉ
Úterý, 12 Prosinec 2006 06:51

krest censky.jpg8.12.2006 bylo slavnostně pokřtěno CD „ Páté přes deváté“ v Divadle Bez zábradlí.

Společně křtili pan Adolf Born, paní Hanka Heřmánková, paní Tamara Bendlová a paní Blanka Dvořáková. Křest moderoval Jan Čenský.

CD si můžete zakoupit v obchůdku Slunce na náměstí St. Pavla v Kladně, v Centru služeb Slunce všem u autobusového nádraží v Unhošti nebo v Divadle Bez zábradlí, Jungmannovo nám. Praha.

 

Akustické představení CD Páté přes deváté naleznete na webových stránkách Divadla Bez zábradlí. Rychlá cesta: na našich www vpravo NAŠI PARTNEŘI, Divadlo Bez zábradlí, klik na logo divadla. Otevřou se Vám www DBZ a v dolní části, pod plakátem Páté přes deváté, spusťte tlačítko play.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 13 z 20