Archiv
Pečení pro děti ze Slunce
Pátek, 02 Březen 2007 05:17
Český výbor pro UNICEF se rozhodl v rámci akce Pečení pro děti podpořit program Nadačního fondu Slunce pro všechny – "ZAHRADA PRO VŠECHNY“. Pečení pro děti je veřejná sbírka konaná pod záštitou Českého výboru pro UNICEF formou prodeje pekařských a cukrářských výrobků za dobrovolnou cenu, přičemž výtěžek z prodeje jde střídavě na projekty u nás a v zahraničí. Více na www.peceniprodeti.cz.
Celý článek...
 
Jarní jarmark
Středa, 28 Únor 2007 16:23

Centrum služeb Slunce všem, o.p.s. i v letošním roce pořádá JARNÍ JARMARK výrobků lidí s handicapem, řemeslníků a umělců.
Jarmark se uskuteční 23. 3. 2007 od 11.oo h. v areálu mezi budovou a autobusovým nádražím.
Ideou akce je, že se střídají stánky řemeslníků, umělců a jarmarečníků se stánky výrobků škol a organizací poskytujících péči lidem se speciálními potřebami. Návštěvníci si mohou zakoupit výrobky “zdravých“ jarmarečníků, lidí s postižením, nejen z našeho zařízení, z partnerských organizací, ale i ústavů soc. péče.
Důstojnou kulisou letošního jarmarku budou dvě historické hasičské stříkačky, které opatrují unhošští hasiči. Tyto unikátní stroje nebyly dosud veřejně vystavovány, proto si jejich prohlídku nenechte ujít.
Fotografie z loňského prvního jarmarku si můžete prohlédnout na těchto stránkách v sekci fotografie v galerii Akce 2006.

 
Nadační fond Slunce pro všechny slaví 5 let své existence
Čtvrtek, 22 Únor 2007 03:04

    Nadační fond Slunce pro všechny byl založen v únoru 2002 za účelem podpory dětí a dospělých se speciálními potřebami, podpory Soukromé mateřské školy, základní školy a střední školy Slunce, o.p.s., Okresní organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým ČR Kladno a Centra služeb Slunce všem, o.p.s. v Unhošti. Za dobu své existence rozdělil finanční prostředky ve výši 5.554 842.- Kč. Rekonstrukce budovy, kde je provozováno Centrum služeb Slunce všem byla provedena za 2.863.322.- Kč. Nadační fond rozdělil za pět let svého trvání 1.373.788.- Kč finančních prostředků a materiálních darů v hodnotě 1.429.946.- Kč. 

Celý článek...
 
Nadační fond Slunce pro všechny udělil "Cenu Slunce"
Úterý, 20 Únor 2007 03:24
Nadační fond Slunce pro všechny slaví v letošním roce 5 let své existence. Byl založen v únoru 2002 za účelem podpory dětí a dospělých se speciálními potřebami, podpory Soukromé školy Slunce, Okresní organizace SPMP ČR Kladno a Centra služeb Slunce všem v Unhošti.

Realizace projektů NF by však nebyla možná bez finanční podpory a pomoci jednotlivých sponzorů a dárců. Jako poděkování za dlouholetou pomoc se nadační fond rozhodl udělovat pravidelně "Cenu Slunce". V pátek 16.2.2007 v Kavárně Divadla Bez zábradlí bylo oceněno 5 firem.
Celý článek...
 
Benefiční koncert ve Stochově
Pondělí, 19 Únor 2007 07:47

V úterý 6.února se uskutečnil benefiční koncert ve Stochově. Pořádání koncertů ve městě, kde sídlí naše škola, má již tradici, letos to byl v pořadí desátý koncert. Kromě umělců, kteří pravidelně na akcích Slunce vystupují, se tentokrát o pěkný večer zasloužili také účinkující z řad přátel školy. Amatérští muzikanti a herci vnesli do sálu téměř domácí pohodu a společně s profesionály se postarali o večer, který měl šmrnc, spád, kvalitu i eleganci.

Celý článek...
 
Beseda na téma školní zralost
Neděle, 11 Únor 2007 15:50
Pracovnice Speciálně pedagogického centra při Soukromé škole Slunce, o.p.s. připravily pro rodiče dětí z MŠ v Kyšicích besedu na téma školní zralost. Beseda se konala 1.2.2007 v MŠ Kyšice. Rodiče měli možnost seznámit se, z pohledu psychologa a speciálního pedagoga, co znamená termín školní zralost, jaká je současná norma školní zralosti, jaké jsou možné příčiny školní nezralosti a selhávání dítěte ve škole. Dozvěděli se také, co by jejich dítě mělo zvládnout při vstupu do školy, seznámili se se školskou legislativou, která souvisí se zahájením povinné školní docházky.
 
Děti dostaly k pololetním prázdninám dárek
Neděle, 11 Únor 2007 15:42

Okresní organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým ČR Kladno a Speciálně pedagogické centrum při Soukromé škole Slunce, o.p.s. uspořádala v pátek 2.2. 2007 v Kulturním domě ve Stochově pro děti ze Soukromé školy Slunce a ostatních stochovských škol maškarní veselici.

Celý článek...
 
Karnevalové masky
Pátek, 09 Únor 2007 13:16
Ve středu 7.2. proběhl Klub rodičů a dětí v MŠ Slunce v Kyšicích trošku netradičně. Program byl, na rozdíl od minulých setkání, společný pro maminky i děti. Po příchodu na ně již čekaly plné stolky s připraveným materiálem: papíry, barvami, různými provázky, lepidla a nůžky. Úkolem bylo společnými silami vyrobit karnevalovou masku. Větší děti se do výroby zapojily s chutí, ty menší raději prozkoumávaly hračkami naplněnou hernu. Asi po hodině už se to po místnosti hemžilo zvířátky, k vidění byl také čertík nebo víla. Pak nastal taneční rej, za zvuku dětských písniček se nejenom tancovalo, pobíhalo s balónky, ale proběhly i tři malé soutěže o sladké odměny.  Doufáme, že se odpoledne všem dvaceti dětem a jejich maminkám líbilo.      
 
Dar
Pondělí, 15 Leden 2007 08:19
Dne 13.ledna 2007 se paní ředitelka PaedDr. Blanka Dvořáková zúčastnila plesu MS ČČK v Unhošti. Obdržela zde 1350,- Kč určených pro školu. Výtěžek byl z prodeje vánočního punče, který členky Červeného kříže prodávaly v Unhošti na náměstí na Nový rok. Peníze budou využity na denní svozy a rozvozy dětí do školy.
 
Milá návštěva
Čtvrtek, 11 Leden 2007 13:38

Centrum služeb Slunce všem navštívila paní Diana Sternberg-Phipps a pan Jiří Bednář  -  dlouholetí  přátelé našich dětí a dospělých  se speciálními  potřebami.

Více v rubrice LIDÉ/Francziska Diana Sternberg-Phipps.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 12 z 20