Alpiq Generation (CZ) s.r.o. - do 7/2019

Generálním partnerem Soukromé mateřské školy, základní školy a střední školy Slunce, o.p.s. (dále jen Soukromá škola Slunce) je kladenská energetická společnost Alpiq Generation (CZ) s.r.o. (dříve Kladno Energy Businesses – KEB). Alpiq Generation (CZ), původně prostřednictvím KEB (a ještě dříve ECK Generating, s.r.o.), podporuje aktivity Soukromé školy Slunce, OO Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR Kladno a Nadačního fondu Slunce pro všechny prostřednictvím svého rozsáhlého sponzorského programu již od roku 1998. Pokračovatelem spolupráce po prodeji Alpiqu je Teplárna Kladno Seven Energy.

V současné době v rámci spolupráce se Soukromou školou Slunce podporuje provoz Obchůdku Slunce. Organizace KEB výrazně přispěla také na vybudování Domova Dobré vůle v Nouzově a Centra služeb Slunce všem v Unhošti. 23. června 1998 byla odhalena ve škole ve Stochově pamětní deska, která připomíná zahájení spolupráce s touto organizací. Ceremonie se zúčastnili Ing. Jindřich Sybera, zástupci sponzora a velvyslankyně USA v ČR Jenone Walkerová. Zástupci organizace Alpiq se pravidelně účastní benefičních akcí nadačního fondu.

Ing. Oldřich Tichý je členem Dozorčí rady Soukromé školy Slunce, Ing. Markéta Čapková je členkou Dozorčí rady Soukromé školy Slunce.

Webové stránky Alpiq Generation (CZ): www.kladno.alpiq.cz