REMA Systém předala NF Slunce pro všechny techniku za téměř 60 tisíc korun
Úterý, 24 Březen 2009 08:06

Praha, 19. 3. 2009 Výpočetní techniku od společnosti Rema Systém za zhruba 60 tisíc korun obdrželi v rámci projektu „Počítače proti bariérám“ klienti Nadačního fondu „Slunce pro všechny“ v Unhošti. Počítače, LCD monitory, tiskárny, vysílačky a další zařízení budou sloužit lidem, kteří navštěvují tamní Centrum služeb spravované právě tímto nadačním fondem.

 


Starší ale plně funkční technika v celkové hodnotě 58.059 korun od společnosti Rema Systém je určena pro lidi se speciálními potřebami  vyplývajícími z různých typů postižení. Má jim umožnit plnohodnotnější život a lepší komunikaci se světem. Představitelé fondu ji převzali ve své kavárně
v Unhošti, kde pracují i handicapovaní klienti. „Darované technické vybavení bude sloužit jako kompenzační a studijní pomůcka přímo těm, kteří tráví svůj čas v našem Centru služeb, zčásti jej využijeme také ve škole pro děti se speciálními potřebami, v individuálních případech eventuálně zapůjčíme i domů,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu „Slunce pro všechny“ Blanka Dvořáková.

„Tuto iniciativu velmi vítáme a oceňujeme vstřícnost jak společnosti Rema Systém, tak pracovníků Konta bariéry, kteří díky daru umožní klientům centra lepší komunikaci se světem,“ uvedl starosta Unhoště pan Ivan Záboj.

REMA Systém se zabývá likvidací odpadu elektrických a elektronických zařízení. Díky tomu může nabídnout výpočetní techniku, která sice již nevyhovuje náročným požadavkům velkých firem, je však stále schopna posloužit k výuce počítačových dovedností či umožnit lidem např. připojení k internetu.

REMA Systém toto vybavení předává různým společnostem v rámci partnerství s projektem Konta Bariéry – Počítače proti bariérám. „Jsme velmi rádi, že jsme v rámci naší spolupráce s Kontem bariéry mohli podpořit právě Nadační fond „Slunce pro všechny“, který za mnoho let své existence dokázal svou širokou nabídkou aktivit pomoct mnohým dětem i dospělým klientům s handicapem,“ sdělil marketingový ředitel REMA Systému Petr Kubernát. „Za tři roky spolupráce jsme Kontu BARIÉRY pro projekt Počítače proti bariérám dodali počítače za tři čtvrtě milionu korun,“ doplnil Kubernát.

Projekt Počítače proti bariérám funguje již 13. rokem. Jeho základním smyslem je prostřednictvím informačních technologií usnadnit lidem s postižením vstup do zaměstnání a do běžného života.