Pokračování projektu "Cesta ke vzdělání" se společností Philip Morris
Čtvrtek, 18 Červenec 2019 19:48

Volné dny, hezké počasí a nová přátelství, to vše patří k prázdninám. Děti opustily své lavice, mnohé třídy ale nezůstaly prázdné. Ve Stochově se vyměňují okna, v Kyšicích se bude malovat, Unhošť se začíná připravovat na realizaci projektu „Přístavba školy Slunce“.
S uplynulým školním rokem skončil grant, kterým společnost Philip Morris ČR, a.s. již čtvrtým rokem vydatně podporuje výchovně vzdělávací cíle školy „Slunce“. Mnozí žáci nemají možnost, jak se bez školního autobusu nebo mikrobusu dostat do školy, protože žijí v městech a obcích celého kladenského regionu. Nejen zde grant pomáhá. Hradí se z něho také doprava na aktivity, které jsou součástí školního vzdělávacího programu. Na tato společná setkání se těší děti a žáci z Horního Bezděkova, Kyšic, Stochova a Unhoště. Vzpomínají na dětský den plný kouzel, na slavnostní vyvěšení státní vlajky, na hravé odpoledne se Sluncem, na poznávací výlety a exkurze, na týdenní pobyt v Krkonoších, cesty za kulturou, na jízdu na koni, relaxaci v snoezelenu, na první plavecké pokusy, na rozloučení s předškoláky a absolventy škol.

Grant „Cesta ke vzdělání IV“ je ukončen, ale nekončí společný projekt školy a společnosti Philip Morris ČR, a.s. S novým školním rokem 2019/2020 se rozběhne nový grant „Cesta ke vzdělání V“. Hodně úspěchů na „cestách“, které přispívají k tomu, aby učení nebylo mučení, ale stalo se poznáním, které se spolu s novými zážitky ukládá trvale do paměti.