Benefiční koncert vynesl rekordních 1 500 000 korun
Pondělí, 04 Květen 2009 08:23

Nadační fond Slunce pro všechny pořádal již 11. ročník benefičního koncertu. Koncert proběhl ve středu 22. dubna v Národním domě na Smíchově a výtěžek byl rekordní  1 500 000,- Kč. Peníze poputují na financování chráněného bydlení v Unhošti a ve Stochově.

Více na www.boomtv.cz

Večerem provázela patronka projektu chráněného bydlení Radka Fišarová společně s Petrem Jančaříkem. Bez nároku na honorář vystoupili Monika Absolonová, Radka Fišarová, Tomáš Savka, Josef Štágr, Marián Vojtko, Madalena Jo?ová, Lucie Silkenová a instrumentální dívčí trio Inflagrati se svou smyčcovou show.

Součástí programu byla také módní přehlídka, které se zúčastnila Miss Bohemia 2008 Kateřina Šonková. K vidění byly modely a šperky, jejichž autory jsou lidé se speciálními potřebami.

Hlavními partnery akce byli gastronomická společnost Vyšehrad 2000 Group, dále společnosti ECK Generating, MAO a Národní dům na Smíchově.

„Spolupráce naší společnosti s Nadačním fondem Slunce pro všechny probíhá už patnáct let. Kromě benefic jsme Nadační fond Slunce pro všechny podpořili vybavením cvičné pekárny a kavárny v Unhošti, které slouží jako chráněná pracoviště,“ uvedla Monika Urbanová, tisková mluvčí Vyšehrad 2000 Group. Zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková k tomu doplnila: „Letošní koncert je zároveň poděkováním našim přátelům a sponzorům.
Společnost Vyšehrad 2000 Group je jeden z našich nejvýznamnějších partnerů a každoročním spolupořadatelem koncertů.“

Od roku 1999 se na benefičních koncertech vybralo přes pět milionů korun.
Využity byly na dostavbu chráněného bydlení v Nouzově, na výtahovou plošinu ve Stochově, na provoz integrované mateřské školy v Kyšicích, na pracovní terapie a chráněné bydlení.