SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Charitativní bazar ve škole v Unhošti
Středa, 23 Květen 2018 07:20

Zveme Vás na Charitativní bazar do školy Slunce v Unhošti, který chystáme na středu 30. května od 13 do 18 hodin. Pokračovat bude ještě i následující dva dny od 8 do 15 hodin. Ceny nabízených věcí budou více než symbolické a vybírat bude z čeho. Celý výtěžek půjde na účební pomůcky do unhošťské školy Slunce.

 

 
České nebe bavilo i pomáhalo
Pondělí, 21 Květen 2018 21:16

V Žižkovském divadle Járy Cimrmana proběhlo v pondělí 21. května benefiční představení hry České nebe pro Nadační fond Slunce pro všechny. Ke každé prodané vstupence byla přičtena částka 300 Kč, která celá putovala nadačnímu fondu jako příspěvek na nákup mikrobusu, který bude sloužit na dopravu dětí se speciálními potřebami ve škole Slunce a zároveň jej využije i cvičná pekárna a Kavárna Slunce při charitativních prodejích. Celkově tak diváci přispěli úžasnou částkou 66 tisíc korun. Symbolický šek převzala před začátkem představení ředitelka nadačního fondu PaeDdr. Blanka Dvořáková z rukou herců Marka Šimona a Miloně Čepelky. Po slavnostním začátku se už rozjel typický cimrmanovský humor a nechyběly hlášky "Trochu jsem se zamodlil", "Kdo nepláče, není Čech" nebo "Ticho, blbci". O přestávce měli diváci možnost ochutnat dobroty z naší cvičné pekárny jako poděkování za svůj příspěvek. Děkujeme všem, kdo přispěli a Divadlu Járy Cimrmana za skvělý večer.


 
Žáci školy Slunce na atletickém čtyřboji
Pondělí, 21 Květen 2018 09:57

V pátek 18. dubna se již tradičně vydala skupina starších žáků školy Slunce z Unhoště do Kladna do sportovního areálu Sletiště, kde se konal atletický čtyřboj. Závody organizovala kladenská škola Korálek a účastníci se utkali ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem, v běhu na 60 m a na 1500 m, kterého se někteří obávali. Naše družstvo však zvládlo všechny disciplíny nakonec dobře a všichni se snažili podat co nejlepší výkon.

 

 
Vysazení stromu dobré vůle na Nouzově
Pátek, 18 Květen 2018 09:53

Připojujeme se k projektu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a u příležitosti nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové vysadíme 25. května ve 14 hodin na zahradě Domova dobré vůle Slunce na Nouzově strom dobré vůle. Součástí akce bude doprovodný program - pěvecká vystoupení, malý jarmark a občerstvení.

 

 
Besedy pro rodiče v mateřských školách Slunce
Pátek, 18 Květen 2018 08:51

Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhla ve školce Slunce v Horním Bezděkově poslední ze série odborných besed, které jsme v tomto roce pořádali pro rodiče našich dětí. Tentokrát jsme si v přátelské atmosféře povídali se zubní lékařkou o zubním kazu a jeho prevenci, prakticky si ukázali specifika čištění zubů u dětí a diskutovali o tom, jak dítě připravit na první návštěvu u zubaře. V předchozích setkáních měli rodiče možnost pohovořit s psycholožkou o školní zralosti a předškolní přípravě v domácím prostředí. Beseda byla opět orientována především prakticky, rodiče dostali konkrétní tipy na činnosti, které mohou s dětmi dělat. V závěrečné diskuzi měli možnost zeptat se na vše, co je z této oblasti zajímá. Při setkání se speciálními pedagogy jsme se zabývali tématikou prevence poruch řeči, konkrétními průpravnými logopedickými cvičeními, dotkli jsme se i některých narušených komunikačních schopností u dětí a poruch učení. Všechny přednášky vzešly z oblastí, které se dotýkají problematiky dětí předškolního věku. V pořádání těchto tématických setkávání budeme pokračovat i v dalším školním roce. Těší nás, že nám rodiče dávají tipy, jaká problematika by je zajímala a my se jim i nadále budeme snažit vyjít vstříc a vybírat pro ně vhodné odborníky.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 130