SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Volné pracovní místo
Čtvrtek, 01 Únor 2018 08:29
Do našeho slunečního kolektivu hledáme pracovníka/ci v sociálních službách. Bližší informace najdete zde: http://bit.ly/2GDAAmj
 
Vzpomínka na Olgu Havlovou
Pondělí, 29 Leden 2018 09:20

V sobotu 27. ledna 2018 uplynulo 22 let od úmrtí Olgy Havlové, první manželky prezidenta Václava Havla a zakladatelky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. My jsme na paní Olgu zavzpomínali na poradě Centra služeb Slunce všem, kde o ní povyprávěla ředitelka Blanka Dvořáková. "Paní Olga pro nás znamenala mnoho, společně s námi otevírala v září 1991 školu Slunce ve Stochově. Neohlášeně potom za námi přijela ještě několikrát, vypili jsme společně kávu, prošla se mezi dětmi a se všemi si popovídala. Hezký vztah si vytvořila k dětem s mentálním postižením, vždy ji potěšily jejich kresby, zazpívala si s nimi, rozuměla jim. Byla pro nás morální oporou, zvláště v začátcích, které nebyly vůbec snadné. Obdivovali jsme ji, nejvíce pro její skromnost a opravdovost. Měli jsme ji rádi." Také v Domově dobré vůle na Nouzově za paní Olgu zapálili svíčku a věnovali jí vzpomínku.


 
Zaměstnanci DSV Air & Sea podpořili Slunce
Pondělí, 22 Leden 2018 09:28

Krásný počin se rozhodli zrealizovat před Vánocemi zaměstnanci firmy DSV Air & Sea s. r. o. Pro Nadační fond Slunce pro všechny mezi sebou vybrali částku 10 000 Kč. V pátek 19. ledna pak předali v Kavárně Slunce zástupci firmy pan Aleš Ptáček, iniciátor akce, se svou kolegyní šek ředitelce fondu PaedDr. Blance Dvořákové. Velice všem zaměstnancům firmy za jejich sbírku děkujeme a vážíme si ji. Vybrané peníze poputují na podporu dětí a dospělých se speciálními potřebami, které Nadační fond Slunce pro všechny podporuje.

 
Hravě o tom, co je zdravé
Pátek, 19 Leden 2018 16:44
Ve čtvrtek 18. ledna probíhalo v našich školkách projektové dopoledne Hrátky Zdravé 5. Jde o vzdělávací program uskutečněný ve spolupráci s Nadačním fondem Albert, který se zaměřuje na zdravý životní styl a zásady zdravého stravování. Děti se ponořily do pohádkového příběhu o Evičce a Péťovi a společně s partou (lektory) ze Zdravé 5 hledaly cestu ke zdraví. Pásmo bylo protkané interaktivními praktickými úkoly, do kterých se jako aktéři příběhu zapojily všechny děti. I ty nejmenší si tak otestovaly a obohatily své znalosti o potravinách.
 
Interaktivní pomůcka jako dar k 10. výročí mateřské školy
Pondělí, 15 Leden 2018 13:50

Na podzim loňského roku proběhla v naší mateřské škole v Horním Bezděkově oslava 10. výročí založení školy, kde byl dětem přislíben dar od Nadačního fondu Slunce pro všechny. A protože se sliby mají plnit, mohou se děti od čtvrtka 11. ledna těšit z krásné interaktivní pomůcky 3BOX, kterou jim slavnostně předali zástupci fondu a firmy Boxed. Pomůcka bude sloužit pro interaktivní výuku hrou - jako koberec osloví nejmenší děti, při instalaci jako interaktivní stůl připravuje děti na školu, rozvíjí schopnost spolupracovat nebo naopak soutěžit při výukových hrách. Také slouží jako interaktivní stěna pro promítání. Měli jsme radost, že děti byly z dárku nadšené a hned si chtěly vše vyzkoušet. Věříme, že 3BOX bude děti nejen bavit, ale také hravou a nenásilnou formou bude rozvíjet jejich schopnosti.


 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 124