SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Žáci školy Slunce na atletickém čtyřboji
Pondělí, 21 Květen 2018 09:57

V pátek 18. dubna se již tradičně vydala skupina starších žáků školy Slunce z Unhoště do Kladna do sportovního areálu Sletiště, kde se konal atletický čtyřboj. Závody organizovala kladenská škola Korálek a účastníci se utkali ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem, v běhu na 60 m a na 1500 m, kterého se někteří obávali. Naše družstvo však zvládlo všechny disciplíny nakonec dobře a všichni se snažili podat co nejlepší výkon.

 

 
Vysazení stromu dobré vůle na Nouzově
Pátek, 18 Květen 2018 09:53

Připojujeme se k projektu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a u příležitosti nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové vysadíme 25. května ve 14 hodin na zahradě Domova dobré vůle Slunce na Nouzově strom dobré vůle. Součástí akce bude doprovodný program - pěvecká vystoupení, malý jarmark a občerstvení.

 

 
Besedy pro rodiče v mateřských školách Slunce
Pátek, 18 Květen 2018 08:51

Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhla ve školce Slunce v Horním Bezděkově poslední ze série odborných besed, které jsme v tomto roce pořádali pro rodiče našich dětí. Tentokrát jsme si v přátelské atmosféře povídali se zubní lékařkou o zubním kazu a jeho prevenci, prakticky si ukázali specifika čištění zubů u dětí a diskutovali o tom, jak dítě připravit na první návštěvu u zubaře. V předchozích setkáních měli rodiče možnost pohovořit s psycholožkou o školní zralosti a předškolní přípravě v domácím prostředí. Beseda byla opět orientována především prakticky, rodiče dostali konkrétní tipy na činnosti, které mohou s dětmi dělat. V závěrečné diskuzi měli možnost zeptat se na vše, co je z této oblasti zajímá. Při setkání se speciálními pedagogy jsme se zabývali tématikou prevence poruch řeči, konkrétními průpravnými logopedickými cvičeními, dotkli jsme se i některých narušených komunikačních schopností u dětí a poruch učení. Všechny přednášky vzešly z oblastí, které se dotýkají problematiky dětí předškolního věku. V pořádání těchto tématických setkávání budeme pokračovat i v dalším školním roce. Těší nás, že nám rodiče dávají tipy, jaká problematika by je zajímala a my se jim i nadále budeme snažit vyjít vstříc a vybírat pro ně vhodné odborníky.

 
Šek od Diplomatic Spouses Association Prague
Středa, 16 Květen 2018 12:18

Ve středu 16. května 2018 jsme spolu s 25 dalšími organizacemi v Černínském paláci v Praze obdrželi "šek" na podporu našich aktivit od DSA Prague. Diplomatic Spouses Association je organizace, kterou tvoří manželky diplomatů z celého světa. Slavnostního převzetí šeku se za Slunce účastnili ředitel školy Jakub Dvořák a jeho zástupkyně Marie Kmínková. Od roku 2000 DSA takto rozdělila již 68 milionů. Dost dobrá práce!! https://www.dsaprague.org/ Děkujeme za podporu, které si velice vážíme.

 
Jarmark a Pečení pro dobrou věc
Pátek, 11 Květen 2018 05:53

Zveme Vás na jarní Jarmark rukodělných výrobků, který proběhne v rámci Pečení pro dobrou věc ve středu 16. května od 10 do 17 hodin před Kavárnou Slunce v Unhošti. Prodávat své výrobky budou opět zařízení poskytující sociální služby ve Středočeském kraji. Nákupem tak přispěje na dobrou věc. Těšíme se na Vás!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 129